צימרים בצפון

צימרים בצפון

על חופשה בצפון וצימרים
הקיץ כבר כמעט מאחורינו והחורף ממש בפתח. בעוד חודשים ספורים יחזרו הישראלים לנפוש בצפון הארץ, האזור שהוא, ללא ספק, היפה בארצנו. חופשה בחודשי החורף נושאת אופי שונה לחלוטין מן החופשות בחודשי הקיץ, כשההבדלים העיקריים ביניהן הם בעיקר מקום הלינה, משך הטיול והאטרקציות במקום הנופש. כך או כך, אין ספק שחופשה בצפון, הכוללת את ספיגת אווירת הטבע המרהיב ולינה באחד מאותם צימרים בצפון, לא יכולה לאכזב.

החיפוש אחר החופש
יעדי הנופש הפופולאריים בקיץ מאבדים מקסמם עם בוא הגשם הראשון. ים-המלח, אילת ואפילו טורקיה אינן יעדי נופש אטרקטיביים כאשר משווים אותם לחופשה רגועה ופסטוראלית בת מספר ימים, הכוללת מסלולי הליכה כחול-לבן, ארוחה טובה באחת משפע המסעדות ולינה פסטוראלית בצימרים בצפון. פעילויות ואטרקציות לא חסרות בצפון הארץ, וגם בחודשי החורף קיימות אפשרויות רבות כשתרצו להעסיק את עצמכם בפעילויות פנאי למיניהן – טיולי ג'יפים וטרקטורונים, סנפלינג, רפטינג בנהר הירדן וטיולים רגליים על רקע נופים עוצרי נשימה.

לינה
אחד ממרכיבי החופשה המזוהים ישירות עם חופשות בצפון הארץ הם כמובן הצימרים... הרי מלונות קונבנציונאליים לא בדיוק מתאימים לאווירה ולסגנון החופשות בצפון הארץ. לכן, האופציה הרווחת בקרב מטיילים היא לינה בצימר. ישנם צימרים רבים מאוד בצפון. כל צימר טומן בחובו עולם ומלואו, וכל צימר שונה ממשנהו עם מאפיינים ייחודים, אופי מיוחד ושירותים שונים העומדים לרשות אורחי הצימר. ישנם צימרים מעץ, מאבן, צימרים דמויי מערה, רומנטיים ובעצם יש צימר מתאים לכל אדם... צריך רק לחפש את הצימר המתאים עבורכם.

איך בוחרים?
מציאת צימר בצפון הקולע לטעמכם, יכולה להיות משימה לא פשוטה כלל. אך יש מספר קריטריונים לפיהם ניתן להעריך צימרים בצפון כשהעיקריים ביניהם :

מיקום הצימר – זהו אחד הקריטריונים המשמעותיים בהם עלינו להתחשב כשאנו בוחנים צימר מסוים. יש לבדוק היכן ממוקם הצימר – בגליל העליון? בגליל התחתון? אולי בכלל ברמת הגולן? הסביבה המיידית משפיעה על אורח השהייה ועל האווירה השוררת בחוץ כאשר נצא לנו אל המרפסת לשאוף מעט אוויר צח. בנוסף, הדרך היחידה לפיה נוכל ללמוד על אטרקציות ופעילויות זמינות בסביבת הצימר היא על פי מיקומו.
איכות הצימר – כמו כל שירות או מוצר אחר בחיים, גם צימרים בצפון נמדדים על-פי איכותם. איכות הבנייה, רמת העיצוב, שירותים, איכות החומרים, ומידת האבזור הקיים בצימר משפיעים על ערכו. על איזו מיטה תישנו בלילה? האם יש ג'קוזי? טלוויזיה רגילה או LCD? שאלות אלו ורבות אחרות יעזרו לכם בהבנה קצת יותר עמוקה לגבי איכותו הכללית של הצימר העומד על הפרק.
רמת השירות – מלבד נושא ארוחות הבוקר, ניתן לחלק את הצימרים בצפון גם על פי רמת השירות הניתנת לאורחי הצימר על-ידי בעליהם.
ישנם בעלי צימר אקטיביים וישנם פאסיביים – ישנם הגורסים כי מעורבות המארחים צריכה להיות מינימלית, בעוד אחרים נוקטים בגישה קצת יותר אקטיבית ומנסים ליצור אינטראקציה קונסטרוקטיבית עם אורחיהם. לכן, לא ניתן לשפוט לכאן או לכאן בעניין זה – זה סובייקטיבי לגמרי.

מאמרים נוספים